Jak daleko zajdziesz, by chronić swojego Bitcoina?

Jeśli poważnie traktujesz bezpieczeństwo Bitcoina, portfel Yeti może być dla ciebie.

Dostępne są 3 poziomy portfeli Yeti, w zależności od Twojego apetytu na bezpieczeństwo
Portfel yeti nie jest dla osób o słabym sercu, ponieważ wymaga dużo pracy.

Wiele osób przechowuje swoje Profit Revolution w różny sposób, ale jak daleko można się posunąć, aby utrzymać swój Bitcoin bezpieczne podczas snu w nocy? Niektórzy ludzie lubią żyć na krawędzi, przechowując swoją fortunę Bitcoin na giełdzie, podczas gdy inni korzystają z komputera z pułapką powietrzną.

Jeśli chcesz podkręcić swoje bezpieczeństwo Bitcoinów na poziomie, lub siedem, może chcesz sprawdzić Yeti.

Z kompletnym przewodnikiem dla trzech różnych poziomów bezpieczeństwa, masz całkowitą swobodę bezpieczeństwa nad swoim Bitcoinem – ale co wybierzesz?

Yeti Cold Storage

Yeti to całkiem schludna strona, która poprowadzi Cię przez procesy związane z zabezpieczeniem Twojego Bitcoina. Niektórzy mogą nazwać Yeti trochę ekstremistycznym podejściem do bezpieczeństwa Bitcoin, ale w rzeczywistości, jeśli masz więcej niż 50.000 dolarów w Bitcoin, chcesz podjąć jakiekolwiek ryzyko? Więc, rozpoczynamy sprawy z najbezpieczniejszym poziomem, jaki Yeti ma do zaoferowania – Yeti Cold…

Nie, to nie jest lista zakupów MacGyvera, to tylko przedmioty, których będziesz potrzebował, aby Twój Bitcoin był bardziej bezpieczny niż Fort Knox. Będziesz nadal postępował zgodnie z instrukcją instalacji, która nakazuje Ci zainstalować określoną wersję Ubuntu na obu laptopach, oznaczyć parę i zainstalować aplikację Yeti na komputerze głównym.

Cały ten proces pozostawi Cię z uwięzionym w powietrzu komputerem lub laptopem, który posiada wszystkie Twoje prywatne klucze do Bitcoin’a. Jest to zdecydowanie najbardziej bezpieczny sposób, w jaki można przechowywać Bitcoin. To jest trochę kłopotliwe do zrobienia, ale jeśli jest to twoje oszczędności życia, to jest dobrze warto.

Yeti Warm Storage

Następnie przyjrzymy się bezpieczeństwu na średnim poziomie, które jest skierowane do osób z kwotą od 5 000 do 50 000 dolarów. Jeśli masz pół Bitcoina lub więcej, Yeti Warm jest przeznaczone dla Ciebie. To trochę przerażające widzieć, ile bezpieczeństwa powinieneś wziąć, jeśli chcesz być bardzo bezpieczny, ale nigdy nie możesz być zbyt bezpieczny, prawda?

Jest to praktycznie taka sama konfiguracja, jaką widzieliśmy w Yeti Cold, ale bez uwięzionego w powietrzu komputera zapewniającego bezpieczeństwo Twoich prywatnych kluczy. Nadal będziesz zapisywać po jednym zalążku na każdym dysku USB i mieć wydrukowaną wersję tylko po to, aby być wyjątkowo bezpiecznym.

Wyczyść swój harmonogram, jeśli się na to zdecydujesz, ponieważ może to potrwać kilka tygodni. Zgadza się, w zależności od wydajności komputera, cały ten proces może zająć bardzo dużo czasu. Ale, bezpieczeństwo jest tego warte.

Yeti Hot Storage

W końcu przychodzimy do Yeti Hot, a to jest przeznaczone dla każdego, kto ma do 5.000 dolarów w Bitcoin. W momencie pisania, to jest około ¼ Bitcoina lub mniej, więc wiele osób kwalifikuje się do tego poziomu bezpieczeństwa w swoim życiu.

Zauważ, że będziesz potrzebował mniej pamięci USB, co wynika z faktu, że podwoisz ilość nasion na dyskach USB, aby zaoszczędzić czas i miejsce. Jeszcze trochę czasu zajmie załadowanie wszystkiego, ale będziesz miał znacznie szybszy dostęp do Twojego Bitcoin’a, kiedy tylko zechcesz dokonać transakcji.

Po jaki portfel pójdziesz?

Żaden z tych portfeli nie jest spacer w parku do zainstalowania i to nie jest coś, co zalecamy zrobić, jeśli jesteś przeciętny Bitcoiner. Te portfele są przeznaczone dla ludzi, którzy naprawdę wiedzą, co robią. Jeśli stracisz 4 z 7 nasion, nigdy nie będziesz w stanie uzyskać dostęp do Bitcoin w tych portfelach.

Więc, jeśli masz zamiar iść w dół drogi ultra-Bitcoin bezpieczeństwa, musisz wziąć to na poważnie. To nie jest coś, co można zrobić po południu z kilkoma piwami. Musisz zwrócić na to pełną uwagę i upewnić się, że robisz to właściwie, bo jeden błąd może kosztować cię fortunę.

Ale kiedy już ci się uda, będziesz miał jednego z najbezpieczniejszych Bitcoinów na świecie. Fakt, że możesz dodać dodatkową losowość do swoich nasion jest super miły, zwłaszcza jeśli nie ufasz Bitcoin losowości wystarczająco. Jeśli jesteś dość technologiczny i masz Bitcoin chcesz zachować bezpieczeństwo, Yeti jest dobrze warto sprawdzić.