62k Opcje na Bitcoiny wygasające w tym tygodniu z Inwestorami Instytucjonalnymi Krótkoterminowe Bearish

Zarówno Nasdaq jak i S&P 500 uderzyły w nowy ATH przed przemówieniem prezesa Fed w ten czwartek, podczas gdy Bitcoin nadal walczy o około 11 800 dolarów, przygotowując się do wygaśnięcia instrumentów pochodnych.

Wchodząc w ostatni tydzień sierpnia, nadszedł czas, aby pochodne bitcoinów wygasły.

W tym tygodniu, 62.000 Bitcoin Rush o wartości około 730 milionów dolarów opcji Bitcoin wygasa w piątek.

Czerwcowe wygaśnięcie instrumentów pochodnych Bitcoin o wartości 1 miliarda dolarów nie było wydarzeniem dla ceny aktywów cyfrowych. Teraz trzeba zobaczyć, jak tym razem rynek będzie się zachowywał.

62k #bitcoin opcje wygasające w tym tygodniu pic.twitter.com/htxH9vk1yg

Jak informowaliśmy, otwarte odsetki od opcji na bitcoin wzrósł sześciokrotnie od początku 2020 roku do 2 mld dolarów, ostatnio około lipcowego wygaśnięcia.

Biorąc pod uwagę, że około jedna trzecia z nich wygaśnie, nie oczekuje się, aby miało to duży wpływ na rynek.

Deribit, który stanowi 80% rynku opcji na bitcoin, ma 46,6k BTC wygasnąć w tym tygodniu, ale około 60% z nich jest na pieniądze i nie mają wartości wewnętrznej, jako takie zmniejszenie presji sprzedaży dalej.

Jeśli chodzi o Bitcoin Futures, które również wygasną w tym tygodniu, otwarte odsetki na nich wspiął się do jego wszechobecnego haju 5 miliardów dolarów w zeszłym tygodniu.

Warto zauważyć, że dane CME pokazują, że „inwestorzy instytucjonalni są krótkoterminowymi niedźwiedziami“.

Liczba długoletnich funduszy lewarowanych spadła w ostatnich dwóch tygodniach o 10,6% w stosunku do ich wszechobecnego haju, podczas gdy liczba krótkookresowych funduszy lewarowanych wzrosła o 10,3%.

„Ta tendencja, odzwierciedlająca krótkie terminy netto, pokazuje brak instytucjonalnego zaufania do krótkoterminowego wzrostu cen Bitcoina“ – zauważa OKEx.

W kolejnym raporcie COT mogliśmy zobaczyć unwinds jako bazę kontraktów terminowych, które spadły prawie o połowę w ciągu ostatniego tygodnia pic.twitter.com/Nn2cqiqxoR.

– skew (@skewdotcom) 24 sierpnia 2020 r.

Rynek kontraktów terminowych Bitcoin jest w rzeczywistości w contango z 3-miesięcznymi kontraktami terminowymi z 9% zannualizowaną premią.

Jednakże, cena kontraktów terminowych na Bitcoin na CME jest obecnie na tym samym poziomie co na rynku spot, w przeciwieństwie do zeszłego tygodnia, który był notowany z ponad 1% premią.

W tym tygodniu ma miejsce kolejne duże wydarzenie, większe niż wygaśnięcie instrumentów pochodnych. Wydarzeniem makroekonomicznym nadchodzącym w ten czwartek jest wystąpienie prezesa federalnego Jerome’a Powella o celu inflacyjnym na Jackson Hole Forum, który ma wpłynąć na Bitcoin, złoto i rynki akcji.

Podczas gdy BTC zaczęła dziś z pozytywną wiadomością osiągać 11.800 dolarów, sentyment rynkowy pozostaje „skrajną chciwością“, która rządzi rynkiem przez ten miesiąc.

Żółty metal również wzrósł o 1,5% tylko po to, by ponownie obniżyć się do 1 940 dolarów; w międzyczasie indeks dolara amerykańskiego wykazuje tendencję wzrostową.

S&P 500 z kolei cieszy się z zysków, otwierając się wyżej i kontynuując nowe hossy – obecnie ponad 1% od hitu ATH w lutym. Nasdaq również osiągnął nowy szczyt, o 16,5% wyższy od poziomu sprzed marca.